Problematika šikanování učitelů

Názory lidí


Učím dvacet let a do školy chodím pořád rád (učím na naprosto běžné základní škole). Mám zkušenost, že autorita učitele u rodičů je přímo úměrná té, kterou má mezi žáky. Vybudovat si přirozenou a přitom nevynucovanou autoritu u žáků je asi největší problém v této práci. Ale je to jediná cesta, jak nevyvolávat nevraživost rodičů vůči osobě učitele.

To, co tu popisujete je opravdu hrůzné a věřím tomu. Jen proboha by se s tím mělo něco dělat, minimem je zveřejňování takových situací alespoň na internetu, když ne v TV.

Šikanování se ze strany dětí opravdu objevuje. Je dobře, že se o tom začíná mluvit. Měla by se posilovat autorita vyučujících ze strany společnosti.

Stížnosti rodičů stále rostou a vyhrožují skutečně vším možným.

Učím od září  na zvláštní škole a již třikrát po mě žák hodil židlí, kterou rozbil. Byl přeřazen do jiné třídy a i tam mi odchází z hodin.

Vím o několika případech fyzického napadení učitele žákem. Moje kamarádka učitelka měla v 9. třídě problémového kluka čirou náhodou to byl rom. Byl nezvladatelnej a jednou jí prostě jednu fláknul když mu to chtěla vrátit tak jí jiný hoch zadržel se slovy nemá to cenu budete mít problémy.
(c) 2009